Aktivní dovolená v Rakousku

Milujete přírodu a dáváte přednost aktivní dovolené? Pokud je Vaše odpověď ANO, tak dovolená v Rakousku je pro Vás to pravé.

Délka trasy:  1063 KM

WOLFGANGSEE 

Jezero Wolfgangsee je skvělým místem, kde začít Vaši dovolenou. Wolfgangsee patří mezi nejznámější jezera v Solné komoře. Jezero má krásně křišťálovou vodu, je ideální ke koupání či provozování vodních sportů. Kolem jezera se nachází spousta turistických i cyklistických tras. Na kole můžete poznat krásy celého jezera, na jehož břehu leží tři města: St. Wolfgang, St. Gilgen a Strobl. Pokud jste zdatní cyklisti, tak na kole můžete dojet až do Salzburgu. Proto kolo nesmíte nechat doma!

Kemp:

Berau: https://www.berau.at

ŠTÝRSKO: Dachstein, Riesachwasserfall, Schladming

Další kouzelným místem pro Vaši dovolenou je Štýrsko, kde můžete navštívit Dachstein, Resachwasserfall nebo Schladming.

Dachstein Vám nabídne jednu z nejhezčích vyhlídek v Alpách. Na vysoké skále se nachází prosklená plošina, která Vám přinese neskutečný zážitek. Kousek od plošiny se nachází ledový palác, kde najdete spoustu ledových soch, které jsou nasvíceny světelnými reflektory.

Nejvyšší vodopád Štýrska je Riesachwasserfall. Dostanete se k němu po turistické stezce, která začíná kousek od Schladmingu. K vodopádu stoupáte po visutých lávkách i žebřících, ale opravdovým zážitkem je lanový most nad padesátimetrovou propastí.

Nakonec ve Schladmingu se nachází společnost BAC – Best Adventure company, která může zpestřit Vaši dovolenou. BAC nabízí splavování divokých řek, slaňování či lanové centrum.

Kempy:

Camping Ramsau beach: https://www.rittisberg.at/de/unterkuenfte/camping-ramsau.html

Camping Dachstein: https://www.camping-dachstein.at

Camping Zirngast: https://www.zirngast.at/camping-schladming/sommercamping/INNSBRUCK

Innsbruck je historické město a nejenom milovníci architektury si přijdou na své. Město ukrývá spoustu zajímavých památek. Symbolem města je zlatá střecha, která je pokryta 2 657 pozlacenými taškami. Dalšími zajímavými památkami jsou:  císařský palác, který vznikl před rokem 1500 a renesanční zámek Ambras. Hned z centra města se můžete lanovkou dostat za 20 minut do hor. No není to nádhera.

Město je obklopeno horami, kde se nachází mnoho turistických tras. Vyžití zde najdou milovníci pěší i cykloturistiky. Můžete si vyjet na kole podél řeky Inn či si vyrazit na výlet z Innsbrucku až do Solsteinhausu.

Kemp:

Natterersee : https://www.natterersee.com

Buďte svým vlastním pánem. Díky našemu obytnému vozu Hebík se můžete lépe přizpůsobit dané situaci a změnit plány kdykoliv. Vše potřebné budete mít s sebou. Cestování nikdy nebylo jednodušší.

Vyberte datum, rezervujte a můžete vyrazit.