Dovolená pod toskánským sluncem

Pokud Vás zajímají památky a příroda, tak Toskánsko je pro Vás nejlepší volbou. Nicméně i milovníci moře si přijdou na své. Tak neváhejte a vyrazte za dobrodružstvím.

Délka trasy: 2 274 KM

FLORENCIE

Florencie je volbou všech romantických duší. Očarují Vás tam krásné památky, výborná zmrzlina i pizza. Při návštěvě tohoto města nezapomeňte navštívit ikonický most Ponte Vecchio, Florenský dóm a ohromný palác Medicejských Pitti. Pokud už nebudete chtít poznávat památky města, doporučujeme poznat okolí města na kole. Například pouhých osm kilometrů od Florencie na kopci se nachází historická vesnička Fiesole, z které je dechberoucí výhled na Florencii.

Kempy:

Firenze camping: https://humancompany.com/en/destinations/villages-camping-in-town/firenze-camping-in-town

Panoramico: https://www.campingpanoramicofiesole.com/en/camping-in-tuscany-florence.html

ULIGNANO

Pokud jste fanoušci gastroturistiky, určitě se zastavte ve vesničce Ulignano, která se nachází mezi Florencií a Sienou. V této vesničce mezi zvlněnou krajinou se nachází známé toskánské vinařství Tenuta Torciano. Víno tam určitě ochutnejte.

SIENA

Dalším překrásným místem pro Vaši dovolenou je město Siena, které je světově známé pro svoji zachovalou gotickou architekturu. Vaše srdce si jistě získají překrásné uličky, hlavní dlážděné náměstí i sienské chrámy.MONTEPULCIANO
Kousek od Sieny se nachází městečko Montepulciano, které musíte navšívit. Historické městečko je perla Toskánska. Typické pro toto místo je víno Vino Nobile di Montepulciano. Stejnojmená je i cyklistická stezka, která vede od jezera Montepulciano do městečka Montepulciano a je dlouhá 18 km. Takže kolo nesmíte nechat doma. Díky této stezce můžete lépe poznat místní malebnou přírodu. Podél stezky se nachází překrásné louky, vinice či sady olivovníků. 
MARINA DI BIBBONA

Co by to byla dovolená bez moře. Proto Vaší poslední zastávkou musí být italské pobřeží, kde načerpáte energii a užijete si krásný čas s Vaši rodinou.

Kemp:

Camping Village de esperidi: https://www.esperidi.it/en/campeggi-mare-bibbona-fotogallery.html


Buďte svým vlastním pánem. Díky našemu obytnému vozu Hebík se můžete lépe přizpůsobit dané situaci a změnit plány kdykoliv. Vše potřebné budete mít s sebou.

 

Vyberte datum, rezervujte a můžete vyrazit za dobrodružstvím.