Francie: Alsasko, Pays de la Loire, Bretaň

Poznejte krásy Francie: Milovníci gastronomie, architektury, cyklistiky i přírody jsi přijdou na své. Tak si zabalte a vyrazte za dobrodružstvím. Celá Vaše rodina ocení takovou dovolenou.

Délka trasy:  3 207 KM

ALSASKO

Začněte Vaše dobrodružství v nejmenším regionu ve Francii v Alsasku. Region, který Vás osloví. Milovníci turistiky a vína zde nepřijdou zkrátka. Naopak, tento region u hranic s Německem a Švýcarskem si zamilujete. Alsasko má velmi hustou síť cyklostezek s více než 2000 km tras. Pokud jste zdatní cyklisti, tak  jsou trasy ve Vogézách pro Vás to pravé. Tyto trasy jsou  určené výhradně pro horská kola a převýšení se pohybuje od 100 až 1400 m.n.m.. Nicméně i pro ty, kteří dávají přednost méně náročným trasám, je zde široká nabídka cyklistických tras v okolí místních vinic. Přes Alsasko se táhne více jak 40 vinných stezek, takže máte z čeho vybírat. V jejich blízkosti najdete také spousta restaurací a sklípků. Během Vašeho poznávání tohoto kraje určitě nezapomeňte navštívit město Štrasburk a Colmar. Tady se určitě nudit nebudete.

Kempy:

Camping de Riquewihr: https://campingriquewihr.com/en/

Camping Turckeim: http://en.camping-turckheim.fr/campsitePAY DE LA LOIRE: zámky a městečko Angers 

Další zastávkou je region Pays de la Loire, který se nachází v okolí řeky Loiry. Region je proslulý zeleným venkovem,  zámky a hrady v okolí řeky Loiry.  Tento region leží na pobřeží Atlantiku, kde na Váš čekají malebné písčité pláže.

Během Vašeho pobytu určitě navštivte státní zámek Chambord, který je největším renesančním zámkem ve Francii. Dále nesmíte vynechat zámek Chenonceaux, který je skvostným architektonickým dílem. Z obou zámků budete nadšeni, stojí za to je vidět.

Kemp:

Camping la Poterie: http://www.camping-la-poterie-37.com/fr/

V tomto regionu nesmíte zapomenout na město Angers. Městečko známé pro své památky, vytříbenou gastronomii, renomované vinice či okouzlující zámky.

Pokud byste se rádi projeli na kole, tak z historického centra městečka vede cyklostezka podél řeky Maine k Loiře. Stezka je dlouhá 40 km. V okolí se nachází zámky Brissac, Plessis-Bourré, Plessis-Macé a Serrant, které můžete během svého pobytu navštívit. Pro milovníky vína se zde také něco najde. Jejich srdce zaplesá ve vinařské oblasti Anjou. O dobré víno tu nebudete mít nouzi. Nakonec nezapomeňte ochutnat také místní speciality jako je švestkový koláč či candáta s omáčkou z bílého vína se šalotkou. Myslíme, že tady se Vám bude určitě líbit.

Kemp:

Camping Angers: https://www.campingangers.com/en/pitches/

BRETAGNE 

Kde jinde zakončit Vaši dovolenou než v překrásné Bretani neboli v kraji keltů, pohádkových hradů a majáků. Objevte rozmanité pobřeží Bretaně a odpočiňte si na břehu oceánu. Vysoké skalnaté útesy Vás přímo očarují. Při Vaši návštěvě nezapomeňte alespoň navštívit nejznámější hrad Josselin, který je chloubou celé Bretaně. Zde jistě načerpáte dostatek energie a najdete vytoužený klid pro Vaši celou rodinu.

Kempy:

Cap de Bréhat: https://www.cap-de-brehat.com/camping_bretagne_le-camping_les-services.phtml

Camping concarneau: https://www.le-cabellou-plage.com/en/direct-access-to-the-beach/

L’Océan Breton: https://www.camping-bretagne-oceanbreton.fr/