Dovolená s vůní levandule

Pokud máte rádi kulturu, malebnou přírodu a gastronomii, tak dovolená ve Francii Vás bude bavit. Turistické možnosti jsou na jihu Francie nevyčerpatelné, stačí si jen vybrat.

Délka trasy: 2 804 km

AZUROVÉ POBŘEŽÍ

Kde jinde začít dovolenou než na jedné z nejznámějších oblastí na pobřeží Středozemního moře. Tato oblast Vám dokáže nabídnout více než malebné pláže. Tak vyrazte a objevte kouzlo členitého pobřeží bohatého na vyhlídky. Pokud vyrazíte dále do vnitrozemí ohromí Vás hory.

Kempy:

Tournels: https://www.tournels.com/cs/

Parc des Maurettes: http://www.parcdesmaurettes.com/en/index.php

Esterel: https://www.esterel-caravaning.co.uk/en/accommodations/caravan-motorhome-pitches

Camping des mures:https://www.camping-des-mures.com/en/2384-2/

PŘÍRODNÍ PARK VERDON

            Pokud máte rádi přírodu, tak zajisté oceníte přírodní park Verdon, kde najde vyžití celá rodina. Kempovat můžete přímo na břehu řeky Verdon, která Vás překvapí nádherně průzračnou vodou. Řeka je stvořená pro výlety na kajaku či na lodi.

Kemp:

Camping Verdon parc: https://www.campingverdonparc.fr/en/our-accommodation/
PROVENCE: SAINT RÉMY DE PROVENCE

Když už jste ve Francii, nesmíte vynechat jeden z nejatraktivnějších regionů Francie Provence. Tento region láká na levandulová pole, umění, historii či gastronomii. Jen si stačí vybrat, co byste rádi zažili na Vaši dovolené.

Doporučujeme ubytování ve městečku  Saint Rémy de Provence. Toto městečko je bohaté na kulturní aktivity, takže se zde vůbec nebudete nudit. Pár kilometrů od městečka se nachází i několik vinařství, kde můžete ochutnat skvělá vína a i pár lahví si přivést domů. Pokud máte rádi historii, tak byste měli navštívit starobylé město Avignon, které se nachází nedaleko od Saint Rémy de Provence.

Kemp:

Mon plaisir: https://www.camping-monplaisir.fr

CHAMONIX: MONT BLANC

Oblíbené horské středisko, které se vyplatí navštívit i v jiné roční období než v zimě. Pokud jste milovníci turistiky, tak je toto místo pro Vás to pravé. V nabídce má toto středisko nespočet turistických tras. Stačí si jen vybrat a vyrazit prozkoumat vrcholky hor.

Kemp:

Chamonix Camping: https://chamonix-camping.com

Les Marmottes: https://camping-lesmarmottes.com/locations/?lang=en

 

Buďte svým vlastním pánem. Díky našemu obytnému vozu Hebík se můžete lépe přizpůsobit dané situaci a změnit plány kdykoliv. Vše potřebné budete mít s sebou. Cestování nikdy nebylo jednodušší.