Objevte výhody cestování obytným vozem na jaře v okolí Bordeaux a Pyrenejích

Mnoho lidí se domnívá, že cestování obytným vozem začíná prvním letním dnem a končí posledním dnem letním dnem, ale opak je pravdou. Právě na jaře či na podzim začíná to pravé cestování obytným vozem, které přináší mnoho výhod. Jedna z hlavním výhod je, že kempy nejsou tak přeplněné. Snadno seženete místo a nemusíte si rezervovat místo předem, jako je potřeba v letní sezóně. Další výhodou je fakt, že ceny mimo hlavní sezónu jsou nižší a to se týká kempů, pronájmů obytných vozů či vstupných na památky.

BORDEAUX

Bordeaux je významné přístavní město, které je především znamé jako vinařská oblast. Pokud jste milovníci vína tak tuto oblast určitě navštivte. Navíc každoročně v červnu se zde konají svátky vína, které ocení opravdu každý. Pokud máte rádi trhy, tak typický francouzský trh najdete u kostela Saint- Michel.

Nedalo města na pobžeží s Atlatickým oceánem se nachází jedinečný přírodní úkaz „Dune du Pyla“ neboli největší písečná duna v Evropě. Z jedné strany je obklopená stromy a z druhé oceánem.

V oblasti Bassin d´arcachon neboli Arcachonský záliv se nachází několik farem s ústřicemi. Ústřice z farem budete mít možnost ochutnat vedle přístavu v malé vesničce Piraillan.

Kemp:

Yelloh Village: https://www.lesgrandspins.com/en/our_pitches.html#contentPYRENEJE: Pyreneés Orientale a okolí

Pyrennés Orientales má svým návstěvníkům co nabídnout. Nejdříve bychom Vám doporučili navštívit přírodní úkaz Les Orgues d´ille sur têt. Budete ohroměni, co příroda dokáže vytvořit.

Další Vaši zastávkou by měla být zřícenina hradu Peyrepertuse, která se nachází asi 50 km od města Perpignan. Hrad je situován na vápencovitém kopci, takže je zněj překrásný výhled do okolní krajiny.

Tato oblas je také známá pro svá opatství, nicméně za nejkrásnější z nich je považováno Abbey Saint Martin du Canigou. Toto opatství je schované v přírodě mezi horami. Jediná nevýhoda je, že se k němu musí vyšlápnout strmým kopcem, ale pak to stojí za to. Starají se tam o to mniši, kteří tam také žijí.

Pokud se budete chtít podívat k moři, tak doporučujeme přímořeské městečko Collioure. Je to úchvatné místo, městečko je kamenné a můžete si ho krásně projít po členité promenádě kolem hradu až k majáku.

Kemp:

Camping La Tour de France: https://www.camping-latourdefrance.fr/

Cité de Carcassonnne

Středověké městečko uvnitř města Carcassonne. Městečko je obklopené horami a vinicemi. Jedná se o jednu z nejzachovalejších středověkých pevností v Evropě. Velmi působivá na první pohled je skutečnost, že pevnost je obehnána dvojitými hradbami a nachází se tam spousta věžiček.

Kemp:

Camping Cité de Carcassonne: http://www.campingcitecarcassonne.com/