Dovolená v Pobaltí

Chcete zažít netradiční dovolenou? Pokud je Vaše odpověď ano, doporučujeme dovolenou v Pobaltí, které není příliš turisticky známé. V Pobaltí budete překvapeni historickými městy a malebnou krajinou, která je plná překrásných lesů i jezer.

Délka trasy: 4 157 KM

LITVA: Vilnius

Vilnius je město mnoha kultur, jak byste při návštěvě hned zpozorovali.  Svědkem tohoto míšení kultur jsou především katolické a evangelické kostely. Hlavní dominancí je katedrála sv. Stanislava na hlavním Katedrálním náměstí. Nicméně za perlu se považuje barokní kostel sv. Petra a Pavla. Nadšení nebudou jen milovníci architektury.

Kemp:

Vilnius city camping: http://www.camping.lt/en/campings/vilnius-city

LITVA: Kurská kosa

Kurská kosa určitě stojí za Vaši zastávku. Jedná se o pás tvořený hlavně písečnými dunami, kde můžete  narazit hejna volavek, kormoránů a losů. Také se tam nachází několik vesniček, které si zamilujete.

Kemp:

Olando Kepuré: http://olandokepure.lt/en/camping/

Kempingas: http://kempingas.lt/en/



LOTYŠSKO: Riga, národní park Gauja

Lotyško skvělá zastávka během Vaši dovolené. Určitě musíte navštívit hlavní město Riga a národní park Gauja. Ve městě Vás zaujmout především historické domy i obrovské chrámy.  Národní park Gauja  Vám nabídne úchvatnou přírodu. Nejlépe si park prohlédnete z kánoje. Nicméně kdo dává přednost pěší turistice, tak jsou tam připraveny různé stezky, na kterých můžete obdivovat nádhernou přírodu.

Kemp:

Apalkalns: http://www.apalkalns.lv/en

ESTONSKO: Tallinn, ostrov Saaremaa

Určitě věnujte aspoň jeden den historickému jádru Tallinnu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Dalším místem, které nemůžete minout je ostrov Saaremaa. Okouzlí Vás krásné pobřeží i místní hrady. Nicméně nejúchvatnější z Estonska je přírodní bohatství. Téměř polovina území Estonska je zalesněná, nachází se tam spousta jezer, bažin i řek. Z nedotčeného přírodního bohatství budete přímo uchváceni. Tak se zabalte a vyrazte za poznáním.

Kemp:

Vanamoisa caravanpark: https://caravanpark.ee/en/

 

Buďte svým vlastním pánem. Díky našemu obytnému vozu  se můžete lépe přizpůsobit dané situaci a změnit plány kdykoliv. Vše potřebné budete mít s sebou. Cestování nikdy nebylo jednodušší.


Vyberte datum, rezervujte a můžete vyrazit za dobrodružstvím.